AKTUALNOŚCI
ZGŁOSZENIA 2014
DLA ODWIEDZAJĄCYCH
DLA WYDAWCÓW
DLA PRASY
ARCHIWUM - 2013 ROK
ARCHIWUM - 2012 ROK
ARCHIWUM - 2011 ROK
ARCHIWUM - 2010 ROK
ARCHIWUM - 2009 ROK
ARCHIWUM - 2008 ROK
ARCHIWUM - 2007 ROK
 
TARGI KSIĄŻKI HISTORYCZNEJ 2014
DRUKUJ

Tegoroczne 23. Targi Książki Historycznej odbędą się w dniach
27–30 listopada 2014 r
., po raz szósty w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie - Muzeum. Z roku na rok inicjatywa cieszy się coraz większym zainteresowaniem wydawców i odwiedzających. Miejsca na tegoroczne Targi zostały rozdysponowane błyskawicznie i już od ponad 2 miesiące wydawcy zapełnili po brzegi Arkady Kubickiego.

23.Targi Książki Historycznej to:

- ponad 200 wydawców z całej Polski,

- największa oferta książek historycznych,

- V Salon Książki Muzealnej (ponad 40 Muzeów z całej Polski)

- III Salon Książki Białoruskiej (ponad 20 wydawców z Białorusi). W ramach salonu zapraszamy na konferencję Orsza 1514.

- konferencje i spotkania z autorami. Gościem specjalnym będzie  Wiktor Suworow. Na Targach będzie można spotkać: Sławomira Kopra, Iwonę Kienzler, Robera Killena, Remigiusza Mroza, Jerzego Besalę, Krzysztofa Masłonia, Piotra Gajdzińskiego, Piotra Zychowicza i wielu innych.

- wyjątkowym wydarzeniem będzie koncert Stanisławy Celińskiej i Tadeusza Kijańskiego. Wśród wykonawców również Tomasz Szczepanik – zespół Pectus.  (zaprasza Teatr Miejsce i Teatr Polskiego Radia)

- spacery historyczne m.in. Poniatowski - wielki skandalista i playboy, prowadzenie Iwona Kienzler.

- book change (29.11.2014 w godz. 13:00-16:00)

- pokazy grup rekonstrukcyjnych m.in. GRH Cywibande Regiment – pokazy musztry oddziału wojskowego wraz ze sztandarem i bębnem z okresu wojen Moskiewskich na początku XVII w.; GRH Borujsko – pokazy umundurowania i wyposażenia z okresy II wojny dla dzieci; repliki broni; życie codzienne w armii; konkursy dla dzieci z wiedzy o II wojnie; mini tor przeszkód. Smakoszy wojskowej kuchni zapraszamy do spróbowania tradycyjnej grochówki z oryginalnej kuchni polowej KP 340.

Jak co roku Targom towarzyszy Nagroda KLIO przyznawana w  czterech kategoriach (autorskiej, edytorskiej, monografii naukowej, varsavianów). Nominacje zostaną ogłoszone podczas konferencji prasowej, która odbędzie się  24 listopada 2014  o godz. 13:00 w Sali kinowej na Zamku Królewskim w Warszawie.

Targi Książki Historycznej na stałe wpisały się w kulturalny kalendarz stolicy, corocznie gromadząc ponad 25 tys. czytelników oraz liczne grono wydawców, którzy prezentują ponad 90% wszystkich dostępnych na rynku książek historycznych. Więcej informacji na www.pwkh.pl

 

 

 

 

 

 

Organizatorzy:

porozumienie_wydawcow_ksiazki_historycznej_.jpglogo_zamku_.jpglogo_do_na_strone___kolor_2_jpg__.jpgsmp.jpg

Patronat honorowy:

wersja1_krzywe.jpgmkidn_01_cmyk_.jpg20110530_mnisw_logotyp_01_.jpgMINISTERSTWO EDUKACJI NARODOWEJ

Partnerzy:

metro.jpgMatras

Patroni medialni:

TVP HISTORIAmw_.jpgBIBLIOTEKA ANALIZMAGAZYN LITERACKI KSIĄŻKIrynek_ksiazki_.jpgdk_logo.jpg_.jpgsm.jpglogo_uwazam_rze_.jpglogo_nw.pdf_stron__.jpgnewsweek_historia_cz_.jpgWsieci HistoriaHISTORYKONkonflikty_.jpgWarszwaska GazetaZakazana Historiadzieje.pl_logo.jpgPoligonlogo_.jpg
© NESSO.S.C 2007